||Informacje podstawowe
Informacje podstawowe2013-03-07T11:42:25+01:00

Korbank S.A. jest przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym, posiadającym ugruntowaną pozycję rynkową w województwie dolnośląskim, specjalizującym się w świadczeniu kompleksowych usług w zakresie komunikacji internetowej.

Umożliwiamy podłączenie i korzystanie z zasobów komunikacyjnych sieci komputerowych, posiadając niezależne przyłącza internetowe o wysokiej jakości i dużej przepustowości, co definiuje zakres i jakość oferowanych usług – internetowych łączy szerokopasmowych, telefonii cyfrowej oraz telewizji nowej generacji. Nasza działalność skupiona jest na terenie Dolnego Śląska oraz Mazowsza, gdzie świadczymy usługi telekomunikacyjne przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych jak też biznesowych. Usługi na rzecz klientów indywidualnych świadczone są za pośrednictwem podmiotu w 100,00% zależnego Korbank-Media Cyfrowe sp. z o.o.

Oferujemy dostęp do multimedialnych usług internetowych dla klientów indywidualnych, a także kompleksowy outsourcing internetowy adresowany do odbiorców biznesowych. W marcu 2010 r. Spółka rozszerzyła wachlarz oferowanych usług o usługę cyfrowej telewizji kablowej w oparciu o platformę Avios, której odbiorcami są inni operatorzy.

Korbank S.A. posiada rozbudowaną sieć węzłów dostępowych, a ponadto jest członkiem Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej (KIKE). Izba ta jest zrzeszeniem skupiającym m.in. niezależnych operatorów internetowych, która w ramach wspólnych działań stworzyła rozproszony węzeł wymiany ruchu (KIX), dzięki któremu każdy zrzeszony członek, w sposób niekomercyjny będzie mógł świadczyć usługi internetowe dla klientów zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Emitent intensywnie inwestuje w radiową oraz światłowodową sieć przesyłu danych, dzięki czemu w jeszcze większym stopniu uniezależnia się od krajowych i regionalnych operatorów telefonicznych, co ma istotny wpływ na standard oraz cenę świadczonych usług. Dzięki doświadczeniu wypracowanemu w czasie dotychczasowej działalności oraz posiadaniu wykwalifikowanej kadry pracowników, mających dostęp do najnowszego oprogramowania i wiedzę o wiodących technologiach z dziedziny sieci komputerowych i Internetu, świadczone przez Korbank S.A. usługi są wysokiej jakości.