Termin instalacji

Po złożeniu zamówienia, zadzwonimy do Ciebie w celu umówienia instalacji. Każdy termin będzie z Tobą umawiany indywidualnie w zależności od Twoich potrzeb. Zdecydowana większość klientów zostaje podłączonych już w ciągu 3-4 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia.

Obecność podczas instalacji

Najważniejszą sprawą jest to, żeby w czasie instalacji była osoba, która złożyła zamówienie. Dbając o wasze bezpieczeństwo, umowę podpisaną na przykładowo  Jana Kowalskiego, będzie mógł podpisać tylko Jan Kowalski. Jeżeli Jan Kowalski nie będzie obecny w domu w trakcie instalacji, prosimy o wydrukowanie umowy w dwóch kopiach, podpisanie oraz pozostawienie osobie, która przyjmie technika (wraz z kserem dowodu osobistego).

Poza tym należy ułatwić dostęp do infrastruktury sieciowej np. gniazdka sieciowego poprzez odsunięcie przedmiotów utrudniających do niego dotarcie (np. kanapa, szafa) oraz zapewnienie łatwego dostępu do odbiorników (np. odsunięcie telewizora od ściany)

Ile czasu może potrwać instalacja

Czas instalacji zależy od rodzaju zamówionych usług, układu mieszkania, dostępności do infrastruktury urządzeń sieciowych oraz odbiorników (telewizor, komputer). Przeważnie instalacja trwa od 30 minut- 90 minut.

Czy w czasie instalacji pobierane są jakieś opłaty?

Nie, instalator Korbank nie będzie przyjmował od Ciebie żadnych pieniędzy. Opłata instalacyjna będzie doliczona do pierwszej faktury i jest określona w podpisanej umowie/regulaminie.

Kiedy będę mógł zacząć korzystać z podłączonych usług 

Z podłączonych usług będziesz mógł korzystać od razu po zakończonej instalacji.

Jak będzie wyglądała moja instalacja? 

Etap 1

Instalator w pierwszym etapie dokona rozpoznania obecnej instalacji w lokalu. W przypadku braku infrastruktury sieciowej firmy Korbank (gniazdka lub kabla ethernetowego), instalator będzie musiał dokonać wprowadzenia kabla ethernetowego do mieszkania.

Etap 2

Instalator podłączy infrastrukturę sieciową do odbiorników (telewizor, komputer).

Schemat może wyglądać następująco:

Z gniazda firmy Korbank przeprowadzony zostaje kabel ethernetowy do dekodera, który zostaje podłączony do telewizora za pomocą Kabla HDMI. Instalator będzie posiadał ze sobą odpowiednie okablowanie w czasie instalacji.

Etap 3

Instalator po podłączeniu urządzeń aktywuje usługi i dokona sprawdzenia czy wszystko działa poprawnie.

Etap 4

Podpisanie umowy/aneksu.

Jestem wynajmującym mieszkanie, czy potrzebna jest zgoda właściciela na instalacje?

Zgoda na instalację jest niezbędna w przypadku braku w lokalu gotowej infrastruktury sieciowej (gniazdka) i niezbędne będzie wprowadzanie okablowania do mieszkania (firma Korbank nie korzysta z okablowania innych operatorów telekomunikacyjnych). Zgoda na montaż jest do pobrania w zakładce dokumenty.