Korbank wspiera ekologię i inwestuje w auta elektryczne. Porozmawialiśmy na ten temat z prezesem Tymoteuszem Biłykiem.

Skąd taki pomysł, aby w firmie Korbank pojawił się w pełni elektryczny samochód?

T.B: Świat pędzi w kierunku nowej technologii z zawrotną prędkością. Firma Korbank chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i zmieniających się standardów, a auto elektryczne ma być tego dowodem. Nasz samochód jest w 100% elektryczny i nie emituje spalin do atmosfery przez co stał się idealnym rozwiązaniem dla zanieczyszczonego miasta.

Jaka jest specyfika tego samochodu?

Samochód ten porusza się tylko i wyłącznie dzięki energii elektrycznej. Jest przyjazny środowisku nie tylko, że nie wydziela żadnych zanieczyszczeń, ale jest prawie niesłyszalny co powoduje mniejszy stopień natężenia hałasu a ten w miastach jest bardzo duży.

Jaką będzie pełnił funkcję?

T.B: Samochodem poruszają się technicy przemierzając po ulicach Wrocławia ok 2000 km miesięcznie. Dojeżdżając codziennie do naszych klientów auto ma pomóc zadbać o stan naszego środowiska.

Od czego wzięło się zainteresowanie firmy Korbank ekologią?

T.B: Nasze działania związane z promowaniem zdrowego trybu życia zaczęły się od współpracy w organizacji Wrocławskiego Święta Rowerzysty. Dało nam to olbrzymią dawkę energii i pomysłów w tego typu celach. Właśnie pierwszym pomysłem było auto elektryczne. My w ten sposób dokładamy cegiełkę do czystego powietrza, które we Wrocławiu uległo pogorszeniu.

Czyli to jeszcze nie koniec i szykują się kolejne pomysły?

T.B: To na pewno nie koniec a początek naszych działań. Widzimy, że to słuszna inicjatywa, która przynosi ogromne korzyści nie tylko dla nas, ale i wszystkich wokół. W najbliższych latach chcielibyśmy wymienić wszystkie samochody spalinowe na elektryczne. Nasze poczynania w tym kierunku będzie można śledzić zarówno na naszej stronie internetowej jak i fanpage’u firmy Korbank.