Czym jest 4K?

Technologia 4K to nowy standard wysokiej rozdzielczości obrazu.

Nazwa pochodzi od 4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej, co oznacza, że obraz w jakości 4K powstaje na czterokrotnie większej liczbie pikseli w porównaniu do powszechnie używanej rozdzielczości Full HD oraz dziewięciokrotnie większej niż w przypadku High-Definition.

Jaka jest różnica?

Obraz odtwarzany w jakości 4K to przede wszystkim niewiarygodny wzrost szczegółowości wyświetlanych treści oraz znakomity kontrast. Równie istotną różnicą jest poszerzone spektrum kolorów oraz wyższy zakres rozpiętości tonalnej, porównywalny do zakresu jasności dostrzeganego przez człowieka. To właśnie te czynniki sprawiają, że oglądany obraz jest krystalicznie czysty i do złudzenia przypomina rzeczywistość.

Dodatkowo, zdecydowanie większa gęstość pikseli umożliwia komfortowe oglądanie obrazu z mniejszego dystansu, nie trzeba więc martwić się o widoczność siatki.

AVIOS wychodzi naprzeciw nowym technologiom

AVIOS bezsprzecznie dotrzymuje kroku postępowi technologicznemu i zbliżającej się wielkimi krokami rewolucji w rozdzielczości. Z tego względu oferta została poszerzona o nowe możliwości.

Innowacyjne podejście do tematu technologii pozwala na wdrożenie również technologii 4K. Telewizja AVIOS przygotowana jest na przyjmowanie strumieni pasm telewizyjnych w wyższej rozdzielczości. Firma może pochwalić się nowatorskim dekoderem 4K – STB z lini KORBOX o nazwie HDR, który dzięki częstotliwości odświeżania 60HZ sprosta wymaganiom nowych standardów.

Jako pierwszy w ofercie 4K AVIOS  pojawił się kanał ogólny FunBOX 4K. Już teraz dostępny jest także kanał Eleven Sports 1 4K, którego widzowie bardzo szybko dostrzegli różnicę w jakości obrazu podczas oglądania meczów najlepszych piłkarskich lig świata i prestiżowych wyścigów Formula 1™.